XVIII Ogólnopolska Konferencja Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Zapraszamy Państwa do Katowic, do nowego Międzynarodowego Centrum Kongresowego zlokalizowanego w sąsiedztwie Katowickiego Spodka. Konferencja odbędzie się w dniach 3-4. czerwca 2016 roku.

Komitet Naukowy przygotował atrakcyjny program merytoryczny zawierający sesje i wykłady prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne echokardiografii w powiązaniu z innymi metodami obrazowania w aspekcie ich zastosowań w praktyce klinicznej, jak również prezentujące najnowsze osiągnięcia technologiczne. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI i innych towarzystw naukowych, sesje poświęcone m.in. obrazowaniu w wadach zastawkowych, wadach wrodzonych, niewydolności serca, nagłych stanach kardiologicznych, obrazowanie tętnic obwodowych. Osoby pragnące doskonalić swoją wiedzę w zakresie zasad wykonywania badań echokardiograficznych będą miały możliwość uczestniczenia w kursach TTE, TEE i tzw. nowych technik echo oraz w sesji „Jak oceniać …..?”.

Komitet Organizacyjny dołoży wszelkich starań aby pobyt Państwa w Katowicach był dobrze wspominany. Lokalizacja Międzynarodowego Centrum Kongresowego zapewnia Państwu wygodny dojazd oraz duży parking samochodowy.

Więcej informacji: www.echo2016.ptkardio.pl

Do zobaczenia w Katowicach

Prof. Piotr Lipiec
Przewodniczący Sekcji Echokardiografii PTK

Prof. Zbigniew Gąsior
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego